Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Aktualności

Aktualności

Targi Dziedzictwo 2017 i konferencja konserwatorska Biblioteki Narodowej

Dodano: 07.11.2017 13:53

W dniach 7-9 listopada w Warszawie odbywają się 5. Targi Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Ochrony, Wyposażenia Archiwów, Muzeów i Bibliotek DZIEDZICTWO 2017. W środę 8 listopada odbędzie się na Targach współorganizowana przez Bibliotekę Narodową konferencja poświęcona ochronie i konserwacji materiałów bibliotecznych przechowywanych w bibliotekach polskich. W tym roku zaproponowaliśmy dyskusję na temat niezwykle ważny dla ochrony zabytków: Współczesne decyzje konserwatorskie w ochronie materiałów bibliotecznych: maksimum zachowania – minimum ingerencji.

Konferencja jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych – serdecznie zapraszamy!


Warsztaty POLONA/2miliony – wszystkie miejsca zajęte. Kolejne terminy w nowym roku

Dodano: 03.11.2017 14:51

Uprzejmie informujemy, że w związku z wielką liczbą zgłoszonych osób listy na wszystkie listopadowe terminy warsztatów dla bibliotekarzy i nauczycieli bibliotekarzy POLONA/2miliony są już zamknięte.

Na początek roku 2018 Biblioteka Narodowa przygotowuje kolejne edycje tych warsztatów. O szczegółowych terminach będziemy Państwa informować.

Więcej informacji o warsztatach POLONA/2miliony


Dr Bartłomiej Czarski kierownikiem Zakładu Starych Druków

Dodano: 02.11.2017 12:05

Z dniem 1 listopada 2017 roku funkcję kierownika Zakładu Starych Druków objął dr Bartłomiej Czarski.

Dr Bartłomiej Czarski, z wykształcenia filolog klasyczny i filolog polski, doktoryzował się w Instytucie Filologii Klasycznej Uniwersytetu Warszawskiego. W Zakładzie Starych Druków Biblioteki Narodowej jest zatrudniony od 2010 roku, ostatnio jako p.o. kierownika. Jest redaktorem planowanego do publikacji w 2018 roku Katalogu poloników XVI wieku Biblioteki Narodowej. Jego dysertacja doktorska poświęcona stemmatom w staropolskich książkach została wyróżniona w konkursie organizowanym przez czasopismo „Barok” na najlepszą rozprawę doktorską za lata 2011-2013 dotyczącą epoki baroku. W latach 2012-2015 kierował projektem finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki zatytułowanym „Recepcja antycznej ikonografii monetarnej w XVI-wiecznych książkach emblematycznych i traktatach symbolicznych”. Jest wydawcą tekstów staropolskich i tłumaczem z łaciny. Publikował między innym w „Baroku”, „Terminusie”, „Meandrze”, „Roczniku Biblioteki Narodowej” i „Polish Libraries.


2018 rokiem Zbigniewa Herberta

Dodano: 27.10.2017 18:24

27 października 2017 Sejm Rzeczpospolitej Polskiej przyjął przez aklamację uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta:


Kamil Pawlicki nowym bibliotekarzem systemowym BN, Agnieszka Monczak nowym kierownikiem Pracowni Bibliotekarza Systemowego

Dodano: 27.10.2017 07:01

W związku z objęciem przez Zofię Żurawińską, dotychczasową bibliotekarz systemową i kierownik Pracowni Bibliotekarza Systemowego, stanowiska pełnomocnika dyrektora BN ds. katalogowania i kierownika Instytutu Bibliograficznego z dniem 1 listopada stanowisko bibliotekarza systemowego obejmie Kamil Pawlicki. Nowym kierownikiem Pracowni Bibliotekarza Systemowego będzie Agnieszka Monczak.


Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny