Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Aktualności

Aktualności

Polska Deklaracja sprzed 91 lat o Przyjaźni i Podziwie dla Stanów Zjednoczonych w wersji cyfrowej na stronie Biblioteki Kongresu USA

Dodano: 04.07.2017 17:12

„Naród Polski przesyła Obywatelom Wielkiej Unii Amerykańskiej braterskie pozdrowienie wraz z zapewnieniem najgłębszego podziwu dla stworzonych przez Was instytucji w których Wolność, Równość i Sprawiedliwość znalazły swój najwyższy wyraz, stając się gwiazdą przewodnią dla wszystkich nowoczesnych demokracji” – tymi słowami otwiera się Polska Deklaracja, przekazana w 1926 roku prezydentowi Stanów Zjednoczonych Calvinowi Coolidge’owi z okazji 150-lecia amerykańskiej Deklaracji Niepodległości. Dokument został wówczas zdeponowany w Bibliotece Kongresu.


Posiedzenie KRB – opiniowanie wniosków o łączenie bibliotek z innymi instytucjami kultury

Dodano: 04.07.2017 07:58

W dniu 30 czerwca 2017 roku odbyło się w Warszawie posiedzenie Krajowej Rady Bibliotecznej, zgodnie z art. 7 pkt. 2 ust. 6  ustawy o bibliotekach Rada opiniowała wnioski o łączenie bibliotek z innymi instytucjami kultury.


Mecz poetycki – gwiazdy na Imieninach Jana Kochanowskiego

Dodano: 29.06.2017 17:47

Co roku podczas Imienin Jana Kochanowskiego największe emocje wywołuje Mecz poetycki. Podczas obecnej edycji gwiazdy sceny i ekranu rywalizować będą na wiersze „O podróżach nie tylko do jądra ciemności”.


Imieniny Jana Kochanowskiego - wydawnictwa i autorzy

Dodano: 28.06.2017 17:55

Zapraszamy do zapoznania się z listą autorów i wydawnictw obecnych na Imieninach Jana Kochanowskiego!

Mapkę i listę można pobrać w PDF i wydrukować.


Imieniny Jana Kochanowskiego 2017 – program dziecięcy

Dodano: 27.06.2017 14:15

Próba Wieczorynki – spektaklu według Baśni cygańskich Jerzego Ficowskiego w reżyserii Tomasza CyzaNa Imieninach Jana Kochanowskiego, jak co roku, specjalny program przygotowano z myślą o dzieciach, zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych. Podczas odbywającego się w sobotę 1 lipca w warszawskim Ogrodzie Krasińskich pikniku literackiego Biblioteki Narodowej pojawią się dziecięcy pisarze, ilustratorzy, twórcy komiksów, a także najciekawsze polskie wydawnictwa dziecięce (z książkami w „imieninowych” cenach). W programie nie zabraknie czytania bajek (Jolanta Fraszyńska!), warsztatów plastycznych i gry terenowej. Na zakończenie odbędzie się Wieczorynka – spektakl na podstawie Baśni cygańskich Jerzego Ficowskiego.


Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny