Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Aktualności

Aktualności

Imieniny Jana Kochanowskiego - wydawnictwa i autorzy

Dodano: 28.06.2017 17:55

Zapraszamy do zapoznania się z listą autorów i wydawnictw obecnych na Imieninach Jana Kochanowskiego!

Mapkę i listę można pobrać w PDF i wydrukować.


Imieniny Jana Kochanowskiego 2017 – program dziecięcy

Dodano: 27.06.2017 14:15

Próba Wieczorynki – spektaklu według Baśni cygańskich Jerzego Ficowskiego w reżyserii Tomasza CyzaNa Imieninach Jana Kochanowskiego, jak co roku, specjalny program przygotowano z myślą o dzieciach, zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych. Podczas odbywającego się w sobotę 1 lipca w warszawskim Ogrodzie Krasińskich pikniku literackiego Biblioteki Narodowej pojawią się dziecięcy pisarze, ilustratorzy, twórcy komiksów, a także najciekawsze polskie wydawnictwa dziecięce (z książkami w „imieninowych” cenach). W programie nie zabraknie czytania bajek (Jolanta Fraszyńska!), warsztatów plastycznych i gry terenowej. Na zakończenie odbędzie się Wieczorynka – spektakl na podstawie Baśni cygańskich Jerzego Ficowskiego.


Deskryptory Biblioteki Narodowej - dni otwarte w BN

Dodano: 26.06.2017 11:51

W czwartek i piątek 22-23 czerwca już po raz czwarty odbyły się dni otwarte BN poświęcone Deskryptorom Biblioteki Narodowej, w których wzięło udział blisko 220 bibliotekarzy z różnych typów bibliotek z całej Polski.


Ósme posiedzenie Zespołu ds. Rozwoju Deskryptorów Biblioteki Narodowej

Dodano: 26.06.2017 08:49

W środę 21 czerwca odbyło się ósme posiedzenie Zespołu ds. Rozwoju Deskryptorów Biblioteki Narodowej. Przedmiot spotkania stanowiły sprawy bieżące związane z wdrożeniem DBN – w szczególności struktura nowych deskryptorów przedmiotowych i metodyka opracowania zbiorów z ich wykorzystaniem.


Projekt OMNIS – prezentacja systemu zintegrowanego zarządzania zasobami. Konsultacje z bibliotekarzami

Dodano: 21.06.2017 10:29

Biblioteka Narodowa zaprasza na kolejne spotkanie poświęcone realizacji projektu „E-usługa OMNIS”. Tym razem zaprezentowane zostaną najważniejsze elementy systemu zarządzania zasobami i zagadnienia związane z jego wdrażaniem. Ku końcowi zmierzają intensywne prace związane z przygotowaniem wymagań planowanego systemu - liczymy na Państwa obecność i głosy w dyskusji, by jak najpełniej wykorzystać możliwość ukształtowania wspólnego, wygodnego i stabilnego środowiska pracy wszystkich bibliotekarzy.


Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny