Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Aktualności
  2. - Wiedza o papierze dla konserwatorów zbiorów - nowy podręcznik konserwatorski

Aktualności

Wiedza o papierze dla konserwatorów zbiorów - nowy podręcznik konserwatorski

Dodano: 26.01.2016 17:26

Biblioteka Narodowa prezentuje nową publikację: Wiedza o papierze dla konserwatorów zbiorów Władysława Sobuckiego i Elżbiety Jeżewskiej to wyczerpujące kompendium zawierające praktyczne i teoretyczne informacje niezbędne każdemu konserwatorowi mającemu do czynienia z papierem.

Prezentowana publikacja skierowana jest przede wszystkim do osób zajmujących się ochroną sporządzonych na papierze zbiorów w bibliotekach, archiwach i muzeach, a więc do konserwatorów zabytkowych i nie tylko zabytkowych kolekcji. Wiedza o wytworach papierniczych, ich właściwościach i sposobach wytwarzania, bogato ilustrowana rysunkami i zdjęciami (w tym mikrofotografiami ułatwiającymi identyfikację włókien), na pewno będzie bardzo pomocna przy podejmowaniu decyzji o charakterze i zakresie zabiegów przeprowadzanych w trakcie konserwacji obiektów na papierze bądź z udziałem papieru. Dużo uwagi poświęcono też papierom ręcznie czerpanym. Książka, obok charakterystyki wybranych asortymentów i problematyki trwałych papierów, dość szczegółowo przedstawia również analizę składu włóknistego papierów – temat niezwykle istotny dla konserwatorów.

Władysław Sobucki, Elżbieta Jeżewska
Wiedza o papierze dla konserwatorów zbiorów 

  • 216 stron
  • ISBN 978-83-7009-622-9
  • cena 73 zł

Kup online w Księgarni BN


Powrót do aktualności

Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny