Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Aktualności
  2. - Biblioteka Narodowa udostępnia zbiory w projektach FINA

Aktualności

Biblioteka Narodowa udostępnia zbiory w projektach FINA

Dodano: 29.11.2017 17:54

W piątek 1 grudnia rusza w Warszawie dwudniowy „Transcribathon”, akcja odczytywania i udostępniania unikatowych materiałów – dzienników, listów i kartek pocztowych. Transkrypcja ręcznie pisanych dokumentów do zapisu cyfrowego pozwala na poznanie i śledzenie losów ludzi żyjących w ciekawych czasach. Równolegle odbywa się „Game Jam z Historią”. To prawdziwa gratka dla projektantów i miłośników gier wideo, a zarazem okazja, by wymienić się doświadczeniami i pomysłami, przy okazji odkrywając pasjonującą historię.

Weekendowa sesja dla projektantów oraz developerów gier wideo prowadzona jest przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny (FINA). Biblioteka Narodowa przygotowała bogaty zestaw materiałów cyfrowych do wykorzystania w trakcie wydarzenia. Materiały dotyczą okresu I wojny światowej oraz dwudziestolecia międzywojennego. Oprócz zasobów BN udostępnione będą materiały z Europeany, Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz FINA.

Strony wydarzeń na Facebook.com:


Powrót do aktualności

Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny