Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Aktualności
  2. - O bibliotekach cyfrowych dla nauczycieli-bibliotekarzy - nowe szkolenie

Aktualności

O bibliotekach cyfrowych dla nauczycieli-bibliotekarzy - nowe szkolenie

Dodano: 08.09.2010 13:05

Biblioteka Narodowa ma przyjemność zaprosić na szkolenie „Biblioteki cyfrowe, serwisy i portale internetowe - nowe źródła informacji w pracy nauczyciela-bibliotekarza".

Każdego dnia w systemie polskich bibliotek cyfrowych przybywa około 500 publikacji. Teksty kilkudziesięciu polskich autorów lektur szkolnych możemy czytać i odsłuchiwać w sieci. Są serwisy, w których przybywa kilka tysięcy fotografii w ciągu minuty i blisko 100 tysięcy materiałów filmowych w ciągu dnia. Tysiące polskich dokumentów archiwalnych dostępne są online, nie brak również cyfrowych zasobów związanych z filmem, muzyką i malarstwem. Jest to bogactwo, do którego warto dotrzeć. Miliony polskich uczniów codziennie korzystają z internetu. Jednak czy potrafią oni odnaleźć tego typu zasoby i właściwie ocenić zdobyte informacje?

Zapraszamy do udziału w szkoleniu nauczycieli-bibliotekarzy z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą wzbogacić swój warsztat pracy o takie źródła informacji, jak: polskie i zagraniczne biblioteki cyfrowe, internetowe zbiory lektur, profesjonalne serwisy i portale zapewniające dostęp do zasobów cyfrowych oraz współtworzone przez internautów serwisy, których ogromny zasób i potencjał z powodzeniem może być wykorzystywany również do celów edukacyjnych.

Praktyczny charakter szkolenia pozwoli uczestnikom natychmiast wykorzystać zdobyte umiejętności w pracy z uczniami i nauczycielami. W nowo rozpoczętym roku szkolnym proponujemy nauczycielom-bibliotekarzom nowe źródła informacji, nowe umiejętności i nowe pomysły na edukacyjne wykorzystanie internetu.

Termin szkolenia: 27 września 2010 r.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnianie kart zgłoszeniowych.
Liczba miejsc ograniczona.

Pobierz kartę zgłoszeniową

 


Powrót do aktualności

Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny