Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Aktualności
  2. - Marta Cichoń reprezentantem polskich bibliotek w składzie Rady OCLC EMEA

Aktualności

Marta Cichoń reprezentantem polskich bibliotek w składzie Rady OCLC EMEA

Dodano: 12.07.2017 12:40

Marta Cichoń, kierownik Pracowni Teorii i Organizacji Bibliografii w Instytucie Bibliograficznym Biblioteki Narodowej oraz kierownik Projektu „E-usługa Omnis”, została reprezentantem polskich bibliotek w składzie Rady OCLC EMEA(Europe, the Middle East and Africa). Kadencja rozpoczyna się od 1 lipca 2017 r. i trwa do 30 czerwca 2020 r. W tym czasie przedstawicielka Biblioteki Narodowej będzie reprezentować interesy polskich bibliotek w Radzie OCLC EMEA oraz uczestniczyć pracach Globalnej Rady OCLC, komunikując potrzeby polskich bibliotek kierownictwu OCLC.

OCLC (Online Computer Library Center) to funkcjonująca na zasadzie nonprofit organizacja członkowska o charakterze badawczym i usługowym w zakresie bibliotekarstwa cyfrowego, zajmująca się ulepszaniem ogólnoświatowego dostępu do zasobów informacyjnych i jednocześnie zmniejszaniem jego kosztów. Globalna Rada OCLC składa się z 48 delegatów, z których każdy reprezentuje jeden z trzech regionów (ARC, EMEA, APRC). 


Powrót do aktualności

Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny