Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Wydarzenia

Wydarzenia

Biblioteki publiczne wobec seniorów - zebranie naukowe IKiCz

Data rozpoczęcia: 13.10.2010

Instytut Książki i Czytelnictwa serdecznie zaprasza na zebranie naukowe. Na zebraniu wystąpi Mirosława Dobrowolska (IKiCz) z referatem „Biblioteki publiczne wobec seniorów" oraz Zofia Zasacka (IKiCz), która przedstawi komunikat z konferencji międzynarodowej. Spotkanie odbędzie się 13 października 2010 r. o godz. 11 w gmachu głównym Biblioteki Narodowej (al. Niepodległości 213, wejście B), w sali konferencyjnej nr 2001 (II piętro, obok gabinetu Zastępcy Dyrektora BN).


Moja Warszawa Stanisława Gieysztora - promocja książki

Data rozpoczęcia: 07.10.2010

Biblioteka Narodowa i Muzeum Historyczne m.st. Warszawy serdecznie zapraszają na promocję książki Stanisława Gieysztora Moja Warszawa, wydanej w serii Biblioteka Warszawska.

Publikację zaprezentuje redaktor książki Barbara Petrozolin-Skowrońska. Fragmenty czytać będzie Andrzej Ferenc.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 7 października o godz. 13.00 w Sali Darczyńców Biblioteki Narodowej, al. Niepodległości 213 (wejście A).

 


Salon Księgarzy: Ziuta - książki gliną malowane

Data rozpoczęcia: 16.09.2010

Waldemar Janaszkiewicz, prezes Stowarzyszenia Księgarzy Polskich,
Henryk Tokarz, prezes Izby Księgarstwa Polskiego
Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej

zapraszają do

SALONU KSIĘGARZY
na spotkanie z Panią Józefą Witas
właścicielką księgarni „Agora" w Bolesławcu
pod hasłem

ZIUTA - KSIĄŻKI GLINĄ MALOWANE

* * *

16 września 2000 r. (czwartek), godz. 14,
Biblioteka Narodowa w Warszawie,
al. Niepodległości 213, Sala Darczyńców (wejście A)

* * *

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Kaleta

 


XXXII Stała Konferencja Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie

Data rozpoczęcia: 09.09.2010

Na zaproszenie Papieskiego Instytutu Studiów Kościelnych w Rzymie i całej Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie Biblioteka Narodowa organizuje po raz pierwszy w Warszawie doroczną sesję Stałej Konferencji. Tegoroczna Sesja poświęcona będzie kontaktom instytucji członkowskich Sesji z instytucjami krajowymi. Jej obrady odbędą się w dniach 9-11 września.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w dniu otwartym obrad, w piątek, 10 września.


MAB 2010 - wystawa

Data rozpoczęcia: 09.09.2010

Na zaproszenie Papieskiego Instytutu Studiów Kościelnych w Rzymie i całej Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie Biblioteka Narodowa zorganizowała po raz pierwszy w Warszawie doroczną sesję Stałej Konferencji. Tegoroczna Sesja poświęcona była kontaktom instytucji członkowskich Konferencji z instytucjami krajowymi. Jej obrady odbyły się w dniach 9-11 września.

W celu przybliżenia polskiej opinii publicznej informacji o instytucjach polonijnych należących do Stałej Konferencji MAB w holu przy szatniach Gmachu Głównego Biblioteki Narodowej (al. Niepodległości 213) została zorganizowana wystawa prezentująca ich historię i bieżącą działalność. Wystawę można zwiedzać w godzinach otwarcia Biblioteki Narodowej. Wstęp wolny.

Ośrodki wchodzące w skład Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie w sposób szczególny przyczyniają się od wielu lat do gromadzenia, przechowywania i udostępniania dóbr kultury polskiej poza granicami naszego kraju: gromadzą prace z zakresu historii, literatury i sztuki, kompletują wydawnictwa emigracyjne, wydają opracowania bibliograficzne, prowadzą wymianę wydawnictw z bibliotekami naukowymi i uniwersyteckimi w Polsce, gromadzą źródła naukowe i prowadzą badania historyczne związane z najnowszymi dziejami Polski, kolekcjonują pamiątki (odznaczenia, portrety, medale, sztandary) przekazywane przez osoby prywatne, opiekują się pomnikami i wydają własne publikacje.
Stała Konferencja jest ważnym forum wymiany doświadczeń przedstawicieli instytucji emigracyjnych z całego świata.

 


Certyfikat Biblioteka+. Konferencja prasowa BN i IK

Data rozpoczęcia: 14.07.2010

Biblioteka Narodowa i Instytut Książki zapraszają na konferencję prasową, na której ogłoszony zostanie program przyznawania Certyfikatu Biblioteka+. Konferencja odbędzie się w środę 14 lipca o godz. 10 w Gmachu Głównym Biblioteki Narodowej, al. Niepodległości 214 w Sali Darczyńców (wejście A - dla czytelników). W konferencji udział weźmie dyrektor BN dr Tomasz Makowski oraz dyrektor IK Grzegorz Gauden.


Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny