Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Wydarzenia

Wydarzenia

XXXII Stała Konferencja Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie

Data rozpoczęcia: 09.09.2010

Na zaproszenie Papieskiego Instytutu Studiów Kościelnych w Rzymie i całej Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie Biblioteka Narodowa organizuje po raz pierwszy w Warszawie doroczną sesję Stałej Konferencji. Tegoroczna Sesja poświęcona będzie kontaktom instytucji członkowskich Sesji z instytucjami krajowymi. Jej obrady odbędą się w dniach 9-11 września.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w dniu otwartym obrad, w piątek, 10 września.


MAB 2010 - wystawa

Data rozpoczęcia: 09.09.2010

Na zaproszenie Papieskiego Instytutu Studiów Kościelnych w Rzymie i całej Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie Biblioteka Narodowa zorganizowała po raz pierwszy w Warszawie doroczną sesję Stałej Konferencji. Tegoroczna Sesja poświęcona była kontaktom instytucji członkowskich Konferencji z instytucjami krajowymi. Jej obrady odbyły się w dniach 9-11 września.

W celu przybliżenia polskiej opinii publicznej informacji o instytucjach polonijnych należących do Stałej Konferencji MAB w holu przy szatniach Gmachu Głównego Biblioteki Narodowej (al. Niepodległości 213) została zorganizowana wystawa prezentująca ich historię i bieżącą działalność. Wystawę można zwiedzać w godzinach otwarcia Biblioteki Narodowej. Wstęp wolny.

Ośrodki wchodzące w skład Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie w sposób szczególny przyczyniają się od wielu lat do gromadzenia, przechowywania i udostępniania dóbr kultury polskiej poza granicami naszego kraju: gromadzą prace z zakresu historii, literatury i sztuki, kompletują wydawnictwa emigracyjne, wydają opracowania bibliograficzne, prowadzą wymianę wydawnictw z bibliotekami naukowymi i uniwersyteckimi w Polsce, gromadzą źródła naukowe i prowadzą badania historyczne związane z najnowszymi dziejami Polski, kolekcjonują pamiątki (odznaczenia, portrety, medale, sztandary) przekazywane przez osoby prywatne, opiekują się pomnikami i wydają własne publikacje.
Stała Konferencja jest ważnym forum wymiany doświadczeń przedstawicieli instytucji emigracyjnych z całego świata.

 


Certyfikat Biblioteka+. Konferencja prasowa BN i IK

Data rozpoczęcia: 14.07.2010

Biblioteka Narodowa i Instytut Książki zapraszają na konferencję prasową, na której ogłoszony zostanie program przyznawania Certyfikatu Biblioteka+. Konferencja odbędzie się w środę 14 lipca o godz. 10 w Gmachu Głównym Biblioteki Narodowej, al. Niepodległości 214 w Sali Darczyńców (wejście A - dla czytelników). W konferencji udział weźmie dyrektor BN dr Tomasz Makowski oraz dyrektor IK Grzegorz Gauden.


Seminarium prawne dla bibliotekarzy cyfrowych

Data rozpoczęcia: 18.06.2010

Po środowiskowych konsultacjach, które toczyły się od roku 2009 Biblioteka Narodowa w porozumieniu z EBIB organizuje 18 czerwca 2010 r. w siedzibie Biblioteki Narodowej Seminarium prawne dla bibliotekarzy cyfrowych. Wydaje się, że problemy prawne są coraz trudniejsze, a biblioteki cyfrowe poszerzają kolekcje, w związku z tym powinniśmy podnieść kompetencje prawne bibliotekarzy w takim zakresie, by czuli się pewniej budując elektroniczne zasoby dla Polski.

Niestety, z powodu wielkiego zainteresowania Seminarium limit wolnych miejsc został wyczerpany. Nie przyjmujemy już dalszych zgłoszeń.

Pobierz zaproszenie
Pobierz szczegółową informację
Pobierz program

 


Zebranie naukowe IKiCz

Data rozpoczęcia: 16.06.2010

16 czerwca 2010 w BN odbędzie się zebranie naukowe Instytutu Książki i Czytelnictwa, na którym Anna Karczewska wygłosi referat: O jedność społeczną sympatyczną. Idea oświaty ludowej w Królestwie Polskim w latach 1858-1862

Zebrania naukowe IKiCz odbywają się w środy o godz. 11.00 w siedzibie Biblioteki Narodowej: Warszawa, Al. Niepodległości 213, w sali konferencyjnej nr 2001 na II piętrze obok gabinetu zastępcy dyrektora BN.

 


Warsztaty JHP BN i UKD 2010

Data rozpoczęcia: 09.06.2010

W dniach 9-11 czerwca 2010, w Bibliotece Narodowej, w sali im. Stefana Dembego, odbędą się Warsztaty Języka Haseł Przedmiotowych BN i Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej 2010 organizowane przez Bibliotekę Narodową.
Zapraszamy wszystkich bibliotekarzy zainteresowanych problemami związanymi z opracowaniem rzeczowym. Zapraszamy także pracowników Biblioteki Narodowej - chętnych prosimy o wpisywanie się na listę uczestników, która będzie wyłożona w punkcie rejestracji.


Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny