Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Wydarzenia

Wydarzenia

Spotkanie promujące Dyskografię Karola Szymanowskiego w opracowaniu Katarzyny Janczewskiej Sołomko

Data rozpoczęcia: 15.02.2017

Serdecznie zapraszamy na spotkanie promujące Dyskografię Karola Szymanowskiego, pierwszy, unikatowy w polskiej i światowej literaturze przedmiotu, pełny katalog nagrań tego kompozytora - od najwcześniejszych, przedwojennych na rolkach pianolowych i płytach do wydanych do połowy 2015 roku włącznie.


Kronika Galla Anonima. Pokaz z cyklu PIERWSZE/NAJSTARSZE

Data rozpoczęcia: 17.12.2016

Zapraszamy na grudniowy, a zarazem ostatni pokaz z cyklu Pierwsze/Najstarsze, poświęcony „Kronice polskiej” Galla Anonima. Bezcenny rękopis, na co dzień zamknięty w skarbcu Biblioteki Narodowej, będzie można oglądać tylko przez jeden dzień – podobnie jak barokowe wnętrza Pałacu Rzeczypospolitej.


Spotkanie dla bibliotekarzy systemowych i dostawców oprogramowania bibliotecznego ws. prezentacji danych bibliograficznych BN

Data rozpoczęcia: 16.12.2016

W związku z wdrożeniem od 2017 r. Deskryptorów Biblioteki Narodowej, zmienia się organizacja prezentacji danych bibliograficznych i metoda ich udostępniania. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych partnerów – bibliotek wszystkich typów – organizujemy spotkanie nt. zmian w udostępnianiu kartotek haseł wzorcowych. Omówimy również zmiany związane z implementacją nowego modelu opracowania zbiorów. Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do bibliotekarzy systemowych i przedstawicieli dostawców oprogramowania bibliotecznego. Liczymy, że  będzie to dobra okazja do rozmowy i odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości, które mogą się pojawić w przededniu pracy z Deskryptorami Biblioteki Narodowej.


IV Seminarium Biblioteka Nowa

Data rozpoczęcia: 29.11.2016

IV Seminarium Biblioteka Nowa
Warszawa, 29 listopada
Biblioteka Narodowa, Al. Niepodległości 213

Otwarta, demokratyczna przestrzeń usługowa – czyli o architekturze bibliotek

Nowoczesna biblioteka publiczna to zaangażowani bibliotekarze. To interesujące, różnorodne zbiory, to dostęp do informacji, ale również miejsce – przestrzeń dostosowana do potrzeb użytkowników, przestrzeń przyjazna, komfortowa, taka, której nie chce się opuszczać i do której chce się wracać.


Bogurodzica. Pokaz z cyklu PIERWSZE/NAJSTARSZE

Data rozpoczęcia: 19.11.2016

Zapraszamy na przedostatni pokaz z cyklu Pierwsze/Najstarsze, tym razem poświęcony Bogurodzicy. Rękopis średniowiecznej pieśni, na co dzień zamknięty w skarbcu Biblioteki Narodowej, będzie można oglądać tylko przez jeden dzień.


Biblioteka Narodowa na 20. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Data rozpoczęcia: 27.10.2016

W dniach 27-30 października odbywać się będą jubileuszowe 20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Zapraszamy do stoiska Biblioteki Narodowej nr D 43 oraz na seminaria prowadzone przez naszych pracowników:

Czwartek, 27.10, godz. 16-17 – Sala Praga

Wszystko co chcecie wiedzieć o ISBN ale nie wiecie o co pytać

Praktyczne i konkretne spotkanie poświęcone pracy w serwisie e-isbn i problemom związanym z nadawaniem numerów ISBN. Dorota Cymer i Katarzyna Nakonieczna z Biblioteki Narodowej pokażą jak szybciej i sprawniej korzystać z serwisu e-isbn i dzięki dobrze opisanym metadanym zwiększyć rynkową rozpoznawalność zgłaszanych w nim tytułów. Zaprezentują najczęstsze błędy i ich skutki. Wysłuchają próśb, zajrzą w przyszłość i odpowiedzą na wszystkie pytania.

Przez dni branżowe – czwartek i piątek przedstawiciele Biura ISBN udzielają konsultacji na stoisku BN.

Prowadzący: Dorota Cymer i Katarzyna Nakonieczna - Biblioteka Narodowa

Piątek, 28.10, godz. 12-13 – Sala Lwów

Standardy światowe, naśladowanie liderów, pomysły z własnego podwórka - jak to ze sobą połączyć?

Zmiany w branży książkowej nie są oczywiste. Przedstawione zostaną prezentacje dwóch ośrodków, Biblioteki Narodowej oraz GfK Polonia. Następnie zapraszamy do dyskusji na trzy powiązane tematy: po pierwsze czy wiemy, na czym polega zmiana, po drugie jak ją zobrazować/ wymierzyć i po trzecie jak na nią reagować. Punktem wyjścia niech będzie brak wspólnej bazy książek typu books-in-print w Polsce oraz brak wspólnej kategoryzacji tematycznej książek.

W dyskusji udział wezmą:

Renek Mendruń - Biblioteka Narodowa

Jacek Schabowski  - GfK Polonia


Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny