Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN

Ewa Kobylińska

Ewa Kobylińska

e-mail: e.kobylinska@bn.org.pl

Absolwentka Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. W 2012 r. obroniła pracę magisterską pt. Między typowym a wyjątkowym – życie duchowe testatorów w aktach ostatniej woli (na podstawie Konsystorskich Pułtuskich Testamentów ks. I). W latach 2010-2011 wolontariuszka w Archiwum Głównym Akt Dawnych.

W 2012 r. stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Prezydenta Miasta Legionowa.

Od 2012 r. doktorantka w IH UW. Przygotowuje rozprawę pt. Duchowieństwo kapitulne diecezji płockiej u schyłku średniowiecza pod kierunkiem prof. Wojciecha Fałkowskiego.

Od 2016 r. zatrudniona na stanowisku asystenta w Pracowni Historii Bibliotek i Czytelnictwa BN. Zajmuje się badaniem kultury pisma i książki oraz duchowieństwa w późnym średniowieczu (ze szczególnym uwzględnieniem Mazowsza płockiego).

W Bibliotece Narodowej realizuje projekt badawczy pt. Księgozbiór Macieja z Tyszek, wikarego w Nurze, w świetle jego testamentu z 1508 r. Celem projektu jest przedstawienie osobistego księgozbioru duchownego z niewielkiego miasta na tle innych księgozbiorów epoki oraz prześledzenie na jego przykładzie możliwych źródeł rozwoju kultury książki na północnym Mazowszu.

Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny