Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Patrimonium

  1. Patrimonium /
  2. Digitalizacja w BN /
  3. Książki z XIX i XX w.

Książki z XIX i XX w.

Procesowi digitalizacji zostanie poddanych 160 000 obiektów z zasobów Biblioteki Narodowej. W skład zbioru wejdą polskojęzyczne wydania utworów autorów polskich i obcych, do których zgodnie z ustawą o prawie autorskim wygasły prawa majątkowe.

Zasób wytypowany do digitalizacji obejmuje wiele dziedzin wiedzy. Wśród wydawnictw o charakterze humanistycznym pojawiają się pozycje dotyczące historii Polski i historii powszechnej oraz utwory literatury polskiej i światowej. Licznie reprezentowane są wydania utworów polskich autorów, włączając cenne pierwodruki oraz rzadkie wydania polskie i zagraniczne.

W zasobie znajdują się książki poświęcone naukom prawnym, teologii, naukom społeczno-ekonomicznym. Bogato reprezentowane są również publikacje dotyczące wojskowości, rolnictwa i leśnictwa, podróży, krajoznawstwa, szkolnictwa, filozofii, sztuki, biografistyki i pamiętnikarstwa.

Listy obiektów planowanych do digitalizacji w danym miesiącu:

  

Biblioteka Narodowa 2017