Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Wydarzenia

Wydarzenia

Otwarte seminaria Pracowni Historii Bibliotek i Czytelnictwa BN

Data rozpoczęcia: 09.09.2016

Serdecznie zapraszamy na kolejne Otwarte Seminaria Historyczne organizowane przez Pracownię Historii Bibliotek i Czytelnictwa Instytutu Książki i Czytelnictwa Biblioteki Narodowej.

Spotkania odbywają się w Gmachu Głównym BN w piątki o godz. 13.

Pierwsze spotkanie po wakacjach odbędzie się 9 września. Karolina Skalska z Zakładu Zbiorów Dźwiękowych i Audiowizualnych BN wygłosi referat Kolekcja nagrań dźwiękowych w Bibliotece Muzeum Polskiego w Ameryce (Chicago) - projekt katalogu.

Serdecznie zapraszamy!

Pobierz harmonogram seminariów na okres wrzesień 2016 – marzec 2017

 

 

 

 


Quo vadis Henryka Sienkiewicza – pokaz rękopisu

Data rozpoczęcia: 04.09.2016

Za sprawą kolejnej edycji akcji Narodowe Czytanie już 3 września cała Polska zagłębi się w lekturze Quo vadis Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji w warszawskim Pałacu Rzeczypospolitej będzie można obejrzeć rękopis powieści – bezcenny dokument opuści na jeden dzień skarbiec Biblioteki Narodowej, a pałacowe wnętrza, na co dzień zamknięte, zostaną udostępnione zwiedzającym.


Imieniny Jana Kochanowskiego 2016

Data rozpoczęcia: 18.06.2016

Trzy sceny, na scenach pisarze, poeci, ilustratorzy, literaturoznawcy i aktorzy, a wszystko to pośród kilkudziesięciu stoisk najlepszych wydawnictw i najbardziej kulturalnych warszawskich kawiarni. Już 18 czerwca w Ogrodzie Krasińskich odbędzie się kolejna edycja Imienin Jana Kochanowskiego – literackiego pikniku organizowanego przez Bibliotekę Narodową.


Noc Bibliotek 2016

Data rozpoczęcia: 04.06.2016

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury, często jedyne w małych miejscowościach, gdzie nie ma teatrów, kin, muzeów, galerii i filharmonii. Organizatorem akcji jest Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Centralne obchody Nocy Bibliotek odbędą się już po raz drugi w Bibliotece Narodowej, która jest jednym z Partnerów wydarzenia.


Biblioteka Narodowa zaprasza do stoiska 24 na Warszawskich Targach Książki

Data rozpoczęcia: 19.05.2016

W dniach 19-22 maja 2016 roku już po raz siódmy na Stadionie PGE Narodowym przy Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1 odbędą się Warszawskie Targi Książki, w których komitecie honorowym jest Biblioteka Narodowa. Zapraszamy codzienne w godz. 10-19 (w niedzielę do godz. 17) do stoiska Biblioteki Narodowej – nr 24 sektor D, gdzie będzie można zapoznać się z naszą ofertą wydawniczą oraz nabyć książki z atrakcyjnym rabatem.


Noc Muzeów po raz pierwszy w Pałacu Rzeczypospolitej

Data rozpoczęcia: 14.05.2016

Już w sobotę 14 maja, po raz pierwszy w Noc Muzeów, na co dzień zamknięty Pałac Rzeczypospolitej zostanie otwarty dla zwiedzających, a w jego wnętrzach odbędzie się pokaz Statutów Kazimierza Wielkiego – jednego z najstarszych zabytków polskiego prawodawstwa.


Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny