Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Zasoby cyfrowe i linki /
  2. Polska Biblioteka Internetowa

Polska Biblioteka Internetowa

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, ze w związku z rozpoczętym własnie procesem migracji zbiorów Polskiej Biblioteki Internetowej do nowego systemu, mogą pojawić się chwilowe przerwy lub błędy w funkcjonowaniu PBI.
Bardzo przepraszamy za utrudnienia.

logo PBI

W czerwcu 2008 r. Polska Biblioteka Internetowa została przekazana z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w gestię Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na zlecenie MKiDN prace nad rozbudową PBI prowadzi Biblioteka Narodowa.

Polska Biblioteka Internetowa została przejęta w całości, z oprogramowaniem i zasobami cyfrowymi, tworzonymi w latach 2003-2007. Jakość zasobów cyfrowych PBI, a w szczególności błędy w elektronicznie przetwarzanych tekstach, braki stron oraz brak opisów katalogowych dokumentów, na podstawie których były tworzone, była wielokrotnie przedmiotem krytyki ze strony użytkowników. Biblioteka Narodowa prowadzi prace nad sukcesywną poprawą jakości zasobów cyfrowych PBI, których celem jest prezentacja zgodnie z obowiązującymi standardami możliwie jak największej części zasobów PBI oraz włączenie ich do portalu Europeana.

Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny