Niepodległa logoTeraz: zamknięte  |  pon.–sob. 8.30–20.30 

AKTUALNOŚCI BN

Biblioteka Narodowa uruchamia nową, responsywną wersję serwisu internetowego

Data publikacji:

Trzy najważniejsze elementy nawigacji, umożliwiające wyszukiwanie treści, to menu główne (tzw. hamburger menu) oraz stale otwarte okno wyszukiwarki i rozbudowana stopka. Te elementy są dostępne w każdym momencie korzystania ze strony, niezależnie od urządzenia, na którym ją przeglądamy.

Kliknięcie w hamburger menu, widoczne zawsze w górnym prawym rogu ekranu, pozwala na dotarcie do treści najważniejszych dla czytelników, bibliotekarzy i wydawców.

Okno wyszukiwarki, umieszczone na belce u góry ekranu, daje możliwość przeszukiwania katalogów Biblioteki Narodowej i wyszukiwania treści na stronie.

Rozbudowana stopka na końcu strony jest prostym i wygodnym przewodnikiem po serwisie, dzięki któremu można szybko odnaleźć informacje i zyskać do nich bezpośredni dostęp.

Zwracamy uwagę na obecność na stronie głównej aktywnych bramek do serwisów społecznościowych.

Nowy serwis Biblioteki Narodowej został zaprojektowany z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych – można z niego wygodnie korzystać również na tablecie lub smartfonie. Strona dostosowuje wygląd i elementy nawigacji do wielkości ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlana. 

Zapraszamy do korzystania, będziemy wdzięczni za Państwa uwagi dotyczące funkcjonalności nowego serwisu: nowastrona@bn.org.pl

Tagi: nowości