Noc Bibliotek – już w sobotę 9 czerwca! - Aktualności - Biblioteka Narodowa

AKTUALNOŚCI

Noc Bibliotek – już w sobotę 9 czerwca!

Data publikacji:
Powiększ obraz:
IV wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018 r. pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. Ta wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promuje czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać. Biblioteki łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami.
Więcej informacji na stronie i na Facebook.com

Swój udział zgłosiło już ponad 1800 bibliotek i wciąż dołączają nowe. Akcja wyszła poza Polskę – włączyły się m.in. biblioteki w Santiago de Compostela, Streatham Tate Library w Londynie, Obwodowa Biblioteka dla dzieci we Lwowie, biblioteka w Saratowie w Rosji i w Mississauga w Kanadzie. Specjalne atrakcje czekają na czytelników w 77 bibliotekach we wszystkich dzielnicach Warszawy.

Mapa bibliotek w akcji z programami lokalnych wydarzeń

Uroczysta inauguracja ogólnopolska odbędzie się w tym roku w Bibliotece Publicznej Miasta Stołecznego Warszawy i Bibliotece Głównej Województwa Mazowieckiego na ul. Koszykowej 26/28 – rozpoczęcie o godz. 19., a finał – koncert zespołu Pablopavo i Ludziki – o północy. Szczegóły na Facebook.com