Teraz: zamknięte  |  pon - sob 8:30 - 20:30 

AKTUALNOŚCI BN

Imieniny Jana Kochanowskiego 2017 – program dziecięcy

Na Imieninach Jana Kochanowskiego, jak co roku, specjalny program przygotowano z myślą o dzieciach, zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych. Podczas odbywającego się w sobotę 1 lipca w warszawskim Ogrodzie Krasińskich pikniku literackiego Biblioteki Narodowej pojawią się dziecięcy pisarze, ilustratorzy, twórcy komiksów, a także najciekawsze polskie wydawnictwa dziecięce (z książkami w „imieninowych” cenach). W programie nie zabraknie czytania bajek (Jolanta Fraszyńska!), warsztatów plastycznych i gry terenowej. Na zakończenie odbędzie się Wieczorynka – spektakl na podstawie Baśni cygańskich Jerzego Ficowskiego więcej o Imieniny Jana Kochanowskiego 2017 – program dziecięcy

Webinarium: Academica – cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna

W środę 14 czerwca w godz. 10–11 odbędzie się webinarium: „Academica – cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna”, prezentujące system międzybibliotecznych wypożyczeń cyfrowych Academica. Webinarium jest skierowane do wszystkich zainteresowanych tematem. 

Link pozwalający na uczestnictwo w szkoleniu zostanie opublikowany na stronie Biblioteki Narodowej w dniu webinarium o godz. 9.30 w zakładce „Polecamy". Po kliknięciu należy postępować zgodnie z Instrukcją

Szczegóły techniczne dotyczące połączenia znajdą Państwo w Instrukcji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Wojciech Chmielewski pierwszym laureatem Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego

7 zdjęcia - Marek Nowakowski czuwa nade mną, czego dziś Państwo i ja jesteśmy świadkami – stwierdził Wojciech Chmielewski odbierając nagrodę podczas uroczystości, która odbyła się 30 maja w Pałacu Rzeczypospolitej.  Pisarz opowiadał zgromadzonym o przyjaźni z Markiem Nowakowskim, wspólnych spacerach po Warszawie i rozmowach. - Marek pokazał mi, w jaki sposób powstaje literatura – przyznał Chmielewski więcej o Wojciech Chmielewski pierwszym laureatem Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego

Imieniny Jana Kochanowskiego - jest już program!

W sobotę 1 lipca w Ogrodzie Krasińskich odbędzie się kolejna edycja Imienin Jana Kochanowskiego. Jak co roku na literackim pikniku Biblioteki Narodowej pojawią się pisarze, poeci, ilustratorzy, literaturoznawcy i aktorzy, a także najciekawsze polskie wydawnictwa (z książkami w imieninowych cenach!). Gościem specjalnym jest Joseph Conrad (a właściwie Józef Teodor Konrad Korzeniowski), dlatego będziemy odmieniać słowo „podróż” przez wszystkie przypadki, dyskutować o uniwersalności literackich doświadczeń i zastanawiać się nad znaczeniem różnorodności. A wszystko to na czterech scenach, obok plenerowych restauracji i kawiarni, w cieniu drzew jednego z najpiękniejszych parków Warszawy.

Zobacz Program Imienin Jana Kochanowskiego 2017

Seminarium historyczne: Rękopiśmienne modlitewniki i modlitwy niemieckie z Biblioteki Załuskich w zbiorach BN

Serdecznie zapraszamy na ostatnie już przed wakacjami spotkanie z cyklu otwartych seminariów Pracowni Historii Bibliotek i Czytelnictwa BN.

W piątek 9 czerwca o godz. 13.00 dr hab. Anna Just (Instytut Germanistyki UW) przedstawi referat Rękopiśmienne modlitewniki i modlitwy niemieckie z dawnej Biblioteki Załuskich w zbiorach Biblioteki Narodowej.

Pobierz harmonogram seminariów na okres styczeń – czerwiec 2017

Seminarium odbedzie się w gmachu głównym Biblioteki Narodowej przy alei Niepodległości 213, w sali 200.

Zapraszamy na szkolenie „Inicjacja czytelnicza dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii”

W dniach 6-7 czerwca 2017 r. odbędzie się szkolenie: „Inicjacja czytelnicza dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii”. Celem szkolenia jest zaprezentowanie osobom pracującym z dziećmi szerokiej gamy korzyści płynących z czytania dzieciom, a także zapoznanie ich z różnorodnymi technikami pracy na bazie materiałów dostępnych w bibliotece więcej o Zapraszamy na szkolenie „Inicjacja czytelnicza dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii”