O bibliotekach cyfrowych dla nauczycieli-bibliotekarzy - kolejna edycja szkolenia - Aktualności BN - Biblioteka Narodowa

Obchody niepodległości - przejdź do stronyTeraz: otwarte  |  pon.–sob. 8.30–20.30 

AKTUALNOŚCI BN

O bibliotekach cyfrowych dla nauczycieli-bibliotekarzy - kolejna edycja szkolenia

Data publikacji:

W związku z ogromnym zainteresowaniem szkoleniem „Biblioteki cyfrowe, serwisy i portale internetowe - nowe źródła informacji w pracy nauczyciela bibliotekarza” Biblioteka Narodowa ma przyjemność zaprosić na jego kolejną edycję.

Każdego dnia w systemie polskich bibliotek cyfrowych przybywa około 500 publikacji. Teksty kilkudziesięciu polskich autorów lektur szkolnych możemy czytać i odsłuchiwać w sieci. Są serwisy, do których przybywa kilka tysięcy fotografii w ciągu minuty i blisko 100 tysięcy materiałów filmowych w ciągu dnia. Tysiące polskich dokumentów archiwalnych dostępne są online, nie brak również cyfrowych zasobów związanych z filmem, muzyką i malarstwem. Jest to bogactwo, do którego warto dotrzeć. Miliony polskich uczniów codziennie korzystają z internetu. Jednak czy potrafią oni odnaleźć tego typu zasoby i właściwie ocenić zdobyte informacje?

Zapraszamy do udziału w szkoleniu nauczycieli bibliotekarzy z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą wzbogacić swój warsztat pracy o takie źródła informacji, jak: polskie i zagraniczne biblioteki cyfrowe, internetowe zbiory lektur, profesjonalne serwisy i portale zapewniające dostęp do zasobów cyfrowych oraz współtworzone przez internautów serwisy, których ogromny zasób i potencjał z powodzeniem może być wykorzystywany również do celów edukacyjnych.

Praktyczny charakter szkolenia pozwoli uczestnikom natychmiast wykorzystać zdobyte umiejętności w pracy z uczniami i nauczycielami. W nowo rozpoczętym roku szkolnym proponujemy nauczycielom bibliotekarzom nowe źródła informacji, nowe umiejętności i nowe pomysły na edukacyjne wykorzystanie internetu.

Zobacz szczegółowy program szkolenia

Terminy szkoleń:

  • 18 października 2010 r.
  • 21 października 2010 r.
  • 28 października 2010 r.

Szkolenie jest bezpłatne. Biblioteka Narodowa nie pokrywa kosztów dojazdu, wyżywienia i ewentualnego zakwaterowania.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnianie kart zgłoszeniowych

Liczba miejsc ograniczona.