Spotkanie dyrektora Makowskiego z Pierwszą Damą – zapowiedź debaty o czytelnictwie młodzieży - Aktualności - Biblioteka Narodowa

AKTUALNOŚCI

Spotkanie dyrektora Makowskiego z Pierwszą Damą – zapowiedź debaty o czytelnictwie młodzieży

Data publikacji:

Czytelnictwa młodzieży dotyczyć będzie druga z cyklu debat „Eksperci pytają Młodych”, organizowanych z inicjatywy Agaty Kornhauser-Dudy, Małżonki Prezydenta RP, w Pałacu Prezydenckim. Dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej, spotkał się z Pierwszą Damą we wtorek 6 września.

Rozmowa w Pałacu Prezydenckim obejmowała kwestie dotyczące stanu czytelnictwa w Polsce i działań podejmowanych na rzecz jego poprawy. Dyrektor Makowski zaprezentował Pierwszej Damie raport Biblioteki Narodowej Stan czytelnictwa w Polsce w roku 2015, rozmawiano także o zaangażowaniu Polaków w tegoroczną edycję akcji „Narodowe Czytanie”. Na zakończenie omówiono podjęcie współpracy Kancelarii Prezydenta z Biblioteką Narodową w organizacji młodzieżowej debaty o czytelnictwie.

Debaty „Eksperci pytają Młodych”

Inauguracyjna debata z cyklu „Eksperci pytają Młodych” odbyła się w środę 22 czerwca i dotyczyła zdrowego trybu życia. Kolejna poświęcona zostanie czytelnictwu. Jak dowiadujemy się ze strony prezydent.pl, Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda jest przekonana, że młodzi ludzie mają prawo uczestniczyć w różnych sferach życia i warto bardziej otworzyć się na ich inteligencję, pasję, inwencję, zaradność, wrażliwość i determinację. Ufa, że wzajemna wymiana myśli i doświadczeń, w oparciu o autorytet mistrza i ciekawość ucznia, wyzwoli wśród młodych większe zaufanie i kreatywność, aby tworzyć w Polsce zaangażowaną i odpowiedzialną wspólnotę.