Skarby Biblioteki Narodowej – nowa edycja warsztatów
Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów Skarby Biblioteki Narodowej, które odbywają się w Pałacu Rzeczypospolitej. Tematyka warsztatów w poszczególnych miesiącach dostosowana jest do ważnych wydarzeń historycznych, do których nawiązują obiekty prezentowane na prezentowanej w Pałacu wystawie stałej.
Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z unikatową kolekcją obiektów i poszerzyć swoją wiedzę z historii piśmiennictwa.
Zajęcia skierowane są do dzieci od piątego roku życia oraz grup młodzieży pod opieką szkolnych wychowawców.
Celem spotkań jest przekazanie uczestnikom fascynujących informacji o naszej przeszłości, przekazanych w sposób atrakcyjny, przystępny i angażujący. Uczestnicy nie tylko zdobędą wiedzę na temat istotnych wydarzeń i postaci historycznych, ale także będą mogli wyrazić ją w formie własnych prac plastycznych. Dzięki połączeniu edukacji z twórczością warsztaty przyczynią się do głębszego zrozumienia historii oraz rozwijania umiejętności artystycznych.
Zajęcia odbywają się w każdy piątek o godzinie 11:00, 13:00 i 15:00. W każdy pierwszy piątek miesiąca będą realizowane warsztaty Rękodzieło Czasu – historia Kalendarium paryskiego. W lutym przybliżymy zabytki polskiego piśmiennictwa z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, w marcu odbędą się warsztaty Kodeks supraski – tajemnice z X wieku!, a w kwietniu zapraszamy na warsztaty poświęcone 1060. rocznicy chrztu Mieszka I.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.
Warsztaty prowadzi Dominika Kowalczyk – absolwentka Wydziału Nauk Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od 2022 roku pracuje w Bibliotece Narodowej. Początkowo zajmowała się katalogowaniem dziedzinowym z zakresu historii. Od 2024 roku jest związana z Zakładem Udostępniania Zbiorów, oprowadza wycieczki oraz koordynuje działania w ramach Edukacyjnego Programu zwiedzania Pałacu Rzeczypospolitej.