Julia Konopka-Żołnierczuk zastępcą dyrektora Biblioteki Narodowej - Aktualności - Biblioteka Narodowa

AKTUALNOŚCI

Julia Konopka-Żołnierczuk zastępcą dyrektora Biblioteki Narodowej

Data publikacji:

Uprzejmie informujemy, że z dniem 5 marca 2021 roku funkcję zastępcy dyrektora Biblioteki Narodowej objęła Julia Konopka-Żołnierczuk, obecnie pełnomocnik dyrektora BN ds. zakupów i darów.

 

Dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski z Julią Konopką-Żołnierczuk po wręczeniu nominacji na stanowisko zastępczyni dyrektora BN
Dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski z Julią Konopką-Żołnierczuk po wręczeniu nominacji na stanowisko zastępczyni dyrektora BN

 

Na stanowisku zastępcy dyrektora BN będzie zajmowała się przede wszystkim współpracą międzynarodową, Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa oraz nadzorem nad udostępnianiem zbiorów.

Julia Konopka-Żołnierczuk jest absolwentką kulturoznawstwa, ze specjalnością cywilizacja śródziemnomorska, Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. W Bibliotece Narodowej zatrudniona jest od stycznia 2016 roku, najpierw w Sekretariacie BN, a następnie łączyła stanowiska Sekretarza Dyrekcji i kierownika Sekretariatu. Odpowiadała za sporządzanie sprawozdań BN, w tym rocznego, koordynowanie projektów BN oraz koordynację Rady Naukowej BN. Od 2017 roku pełni funkcję pełnomocnika dyrektora BN ds. zakupów i darów materiałów bibliotecznych. W imieniu BN brała udział w przygotowaniu projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021–2025.